logo

(95) 731-23-78

soswlw@wp.pl

Szosowa 109

Lipki Wielkie

07:00 - 15:00

Pon - Pt

logo

(95) 731-23-78

info@soswlw.pl

Szosowa 109

Lipki Wielkie

07:00 - 15:00

Pon - Pt

Internat ( Grupy wychowawcze)

INTERNAT( grupy wychowawcze)

W internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lipkach Wielkich funkcjonują  grupy wychowawcze:  grupa dziewcząt i grupy chłopców (młodszych i starszych).

Każda z grup ma do dyspozycji dużą świetlicę z sprzętem multimedialnym, gdzie odrabiają lekcje i spędzają czas wolny pod opieką wychowawcy. Wychowankowie mieszkają w przestronnych pokojach usytuowanych na dwóch poziomach.

Dzieci i młodzież przebywają w internacie w dniach nauki szkolnej. Weekendy wychowankowie spędzają w domach rodzinnych lub innych placówkach opiekuńczych.

Zapewniamy zdrowe i smaczne posiłki. Surowce z których przygotowujemy posiłki pochodzą ze sprawdzonych miejscowych upraw. Woda w Lipkach Wielkich ma doskonałe parametry użytkowe. Gwarantujemy dużo ruchu na świeżym powietrzu, którego jakość zapewniają pobliskie, duże obszary leśne. Zapewniamy wychowankom aktywne spędzanie wolnego czasu.

Wychowankowie korzystają z dobrze wyposażonej pracowni kucharskiej, która umożliwia im samodzielne przygotowanie ulubionych potraw.

Dbamy o higieniczne i bezpieczne warunki dla naszych podopiecznych. Staramy się, aby internat był dla nich „drugim domem”. Internat ma szeroki wachlarz zajęć popołudniowych dostosowanych do potrzeb i zainteresowań wychowanków.

Do grup wychowawczych uczniowie przyjmowani są  na wniosek rodzica lub opiekuna prawnego.