Akcja Sprzątanie Świata.

Za nami  kolejna edycja akcji Sprzątania Świata, która w tym roku odbyła się pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Jej organizatorem jest fundacja Nasza Ziemia.

Segregacja odpadów staje się coraz powszechniejsza, coraz mniej ludzie  wrzuca  wszystko  do jednego kubła. Podstawowym celem Sprzątania Świata jest zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku.

Fundacja przekonuje, że w rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca (tak jest w przypadku aluminiowej puszki).

22 września my też wzięliśmy udział w tej akcji. Głównym organizatorem akcji był pan Daniel Źródłowski – nauczyciel biologii i chemii. Podczas apelu uczniowie usłyszeli  o idei i korzyściach zbierania odpadów, rozdano im worki i rękawice. Ruszyliśmy klasami do zbierania śmieci w wyznaczonych rejonach.  Następnie uczniowie z nauczycielami mogli obejrzeć ciekawy film na temat segregacji odpadów. No a potem było ognisko, pieczenie kiełbasek. Na koniec odbył się mecz piłki nożnej, obiad i wyjazd do domów, bo to był piątek:). A nam pozostały zdjęcia no i czysta okolica.