Lubuski Mityng Olimpiad Specjalnych

W listopadzie 2017 r. w SOSW w Lipkach Wielkich powstał Klub Olimpiad Specjalnych. Klub od razu zaczął prężnie działać i już 7 grudnia na lodowisku Crs Słowianka w Gorzowie Wielkopolskim wystawił zawodników w Lubuskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Łyżwiarstwie Szybkim.

W zawodach uczestniczyły szkoły i ośrodki specjalne województwa lubelskiego m.in. SOSW Lipki, Gorzów ZSS n14, SOSW Międzyrzecz, Gubin,  Selow – Niemcy, WTZ Gorzów, zks nr 1 Gorzów,  Świebodzin, Strzelce Kraj.

Uczniowie – zawodnicy naszej szkoły przywieźli 7 medali. Zawodnicy ścigali się na dystansie 111 m i 333 metry. Zawodnik Kamil Pięta zdobył dwa złote medale w swojej kategorii wiekowej i sprawnościowej, Dominik Ostrowski złoty medal na dystansie 111m i srebro na dystansie 333, Marek Jebut brąz na 333 m, i Rafał Nowak brąz na 111. Uczniowie byli pod opieką pani Honoraty Brzytwy i pana Daniela Źródłowskiego.

GRATULUJEMY !!!

Już 11 stycznia przed nami następne zawody lubuski Mityng Olimpiad Specjalnych w Trójboju Siłowym i gimnastyce sportowej.