Tak witaliśmy wiosnę

21 marca 2018r. uczniowie i nauczyciele SOSW przywitali wiosnę.    Rankiem przed budynkiem Ośrodka „zakwitły” kolorowe kwiaty wykonane przez dziewczynki z Igr i panią Ewę Piniewską.

Przed południem przystrojeni w kolorowe, własnoręcznie wykonane kwiaty i wianki udaliśmy się do Zespołu Szkół w Lipkach Wielkich, aby wspólnie z jego uczniami przejść ulicami Lipek w radosnym, wiosennym korowodzie.    Zmęczeni i głodni wróciliśmy do Ośrodka, aby wziąć udział w ognisku i pieczeniu pysznych kiełbasek. Każdy najadł się do syta. Przy ognisku rozstrzygnięty został konkurs na Najpiękniejszą Marzannę. Wybór był trudny, bowiem każda klasa i grupa wychowawcza wykonały piękne i zabawne kukły. Wygrała kolorowa panna wykonana przez klasę I SSPP. Na ręce wychowawczyni klasy – pani Kamilii Cierach, złożony został pamiątkowy dyplom oraz wielka torba słodkości i drobne upominki dla uczniów.

Wręczono także nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie na Najczystsza Sypialnię w Internacie. Największymi czyściochami okazały się dziewczyny z gr I: Daria Kurasik, Emilka Starzyk, Sandra Starzyk i Natalia Owczarek. Za trud włożony    w pucowanie swego pokoju każda z dziewczyn otrzymała po torbie słodkości i po jeszcze słodszym pluszaku. Dyrekcja obiecała także remont zwycięskiej sypialni.     Na zakończenie ostatecznie przegnano zimę paląc w ognisku uosabiające ją Marzanny. Darowano życie jedynie zwycięskiej Marzannie kl I SSPP, bowiem zgodnie stwierdzono, że jest piękna i kolorowa jak prawdziwa wiosna

Organizatorami obchodów Pierwszego Dnia Wiosny byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: p. Ewa Piniewska, p. Martyna Micha i p. Janusz Pęcherzewski.

                                                                                                                                                               * Ewa Piniewska