Wycieczka do Miedzyzdrojów

Ostatnie dni nauki w naszym Ośrodku wypełnione są samymi atrakcjami.  13 czerwca uczniowie pojechali na wycieczkę. Również w tym roku byliśmy w Międzyzdrojach, pięknej nadmorskiej miejscowości, bogatej w różne atrakcje.

Przy dość zmiennej pogodzie warunki atmosferyczne tegoż dnia były sprzyjające. Fantastycznie szeroka plaża, czyste morze i ładna pogoda sprawiły, że pobyt w nadmorskim kurorcie okazał się niezwykle udany. Młodzież spędziła czas wypoczywając na plaży. Nie sposób było nie skorzystać ze spaceru brzegiem morza. Ku naszemu zaskoczeniu woda w Bałtyku była cieplejsza niż powietrze.

Po plażowaniu uczniowie udali się do centrum Międzyzdrojów  zwiedzając nadbałtyckie miasto. Ponownie przeszliśmy uliczkami ze straganami, na których mogliśmy kupić pamiątki i suveniry dla bliskich.

Obejrzeliśmy znowu słynną Aleję Gwiazd, która jest ciągle rozbudowywana, przepiękny ukwiecony Park,  Amfiteatr i Molo , na którym zrobiliśmy mnóstwo zdjęć.  Mieliśmy też okazję uczestniczyć w seansie w Planetarium.  Obejrzeliśmy film pt. ” Cuda wszechświata”, dowiadując się ciekawych rzeczy o Kosmosie i Planetach.

Chętni uczniowie chcieli ponownie odwiedzić Oceanarium podziwiając rzadko spotykane gatunki ryb.

Leczniczy mikroklimat wpłynął bardzo pozytywnie na nastrój wszystkich uczniów  Zadowoleni i radośni powróciliśmy bezpiecznie z jakże udanej eskapady.

Organizatorem wyjazdu była P. Kamila Cierach a opiekunami P. Jola Biłas, P. Ela Wilk, P. Zbigniew Przepiórka.

  • * Kamila Cierach