Narodowe czytanie

W najbliższą sobotę 13 września odbędzie się 8 edycja Narodowego Czytania – tym razem lekturą będzie osiem polskich nowel. Liczba zgłoszeń do tegorocznej akcji przekroczyła już 2,5 tys., a kolejne wciąż napływają – powiedział PAP minister w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski. Nasza szkoła również zgłosiła swój udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytanie.Dzisiaj, w przeddzień ogólnopolskiego Narodowego Czytania spotkaliśmy się w sali muzycznej. Czytaliśmy nowelę ‘Dym ‘ Marii Konopnickiej.Nowela choć trudna w odbiorze nie zniechęciła słuchaczy i z zainteresowaniem słuchali czytania Lektorami Narodowego Czytania w naszej szkole byli: Pan Ireneusz Gasza – dyrektor Ośrodka, Pani Ewa Milicz- wicedyrektor, Panie: Barbara Mąkosza, Jadwiga Celejewska, Małgorzata Pęcherzewska. Udział w czytaniu wzięli również uczniowie: Klaudia Basiak, Kuba Gerszewski oraz Dawid Bijak. Spotkanie zakończyło się konkursem
” Jeden z dziesięciu”. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanej noweli “Dym” M. Konopnickiej. Spotkanie zakończyliśmy muzycznie. Wysłuchaliśmy piosenki “Miłość za regałem”.

Barbara Mąkosza