Turniej Wiedzy Historycznej

         W ramach szkolnych obchodów Święta Niepodległości zorganizowaliśmy w naszym Ośrodku Turniej Wiedzy Historycznej  „Znam dzieje Polski” oraz konkurs plastyczny  pt. „Godło Polski”. Pierwszy etap Turnieju Wiedzy Historycznej przeprowadziliśmy w czwartek , 5 listopada. Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej i klas I-II szkoły branżowej rozwiązali test, który sprawdzał znajomość historii Polski. Rozwiązywaniu testu towarzyszyła atmosfera pełna skupienia i ciszy. Każdy uczeń starał się jak najlepiej wypaść i przejść do kolejnego etapu. Osoby z najlepszymi wynikami przystąpią do części drugiej – testu, który wyłoni zwycięzcę – Szkolnego Mistrza Turnieju Wiedzy Historycznej „Znam dzieje Polski”.  Zostanie on przeprowadzony 17 listopada. Na zwycięzcę czeka nagroda i szóstka z historii .                                                                          

           W konkursie plastycznym pt. „Godło Polski” udział mogą wziąć wszyscy uczniowie naszego Ośrodka. Polega on na wykonaniu godła Polski dowolną techniką. Liczy się pomysłowość, wkład pracy i estetyka wykonania. Wielu uczniów z zapałem i ogromnym zaangażowaniem przystąpiło do pracy. Wszystkie godła, które wpłyną na konkurs zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie prac. Na godła Polski czekamy do 16 listopada. Dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody!!!

          Poniżej galeria zdjęć z przebiegu pierwszego etapu Turnieju Wiedzy Historycznej „Znam dzieje Polski” oraz konkursu plastycznego pt. „Godło Polski”.

  • organizatorzy: Jolanta Biłas i Piotr Grzelak