Podsumowanie projektu “Lubuskie młodzieżą silne”

Grupa 12 osób wraz z opiekunami Lidia Kubisiak i  Marcin Łankuć w dniach 14-16.06.2021r z naszego ośrodka przebywała na wyjeździe podsumowującym działania projektowe „Lubuskie młodzieżą silne!” w Kęszycy Leśnej.

Kęszyca Leśna: to jedna z „najmłodszych” polskich wsi. Dziś to urokliwa wieś z przepiękną przyrodą. Ale również z niezwykłą historię… Do maja 1993 r. rządziła tu radziecka armia. Położenie miejscowości i klimat sprawiły, że organizowano, tu również obozy pionierskie dla dzieci kadry oficerskiej. Po awarii elektrowni jądrowej w Czarnobylu, przywożono tutaj dzieci z terenów skażenia na 3-4 tygodniowe turnusy rehabilitacyjne. Potem teren przejęła polska administracja. Dopiero w lipcu 1994 r. pod międzyrzeckiej miejscowości nadano nazwę Kęszyca Leśna.

My natomiast trafiliśmy do Kęszycy Leśnej jako uczestnicy projektu. Spędziliśmy tam chwile,  relaksując się i biorąc udział w rozgrywkach piłkarskich, zabawach sportowych oraz korzystając z kąpieli słonecznych nad jeziorem Kęszyckim.

Korzystając z gościnności „Lubuskiego Nazaretu” mogliśmy smacznie zjeść, potańczyć na przygotowanej dla nas dyskotece oraz poznać nowych kolegów i koleżanki ze Strzelec Krajeńskich którzy również brali udział w tym projekcie.

Czas spędzony tam minął zbyt szybko i nikt nie miał ochoty wracać do domu.

                                                                                              * Lidia Kubisiak