Internat

W internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lipkach Wielkich funkcjonują grupy wychowawcze: grupa dziewcząt i grupy chłopców (młodszych i starszych).

Każda z grup ma do dyspozycji dużą świetlicę ze sprzętem multimedialnym, gdzie odrabiają lekcje i spędzają czas wolny pod opieką wychowawcy. W świetlicach wychowankowie mają do dyspozycji komputery, telewizor, odbiorniki radiowe, różne gry, materiały do prac plastycznych itp.

Wychowankowie mieszkają w przestronnych pokojach usytuowanych na dwóch poziomach.

Dzieci i młodzież przebywają w internacie w dniach nauki szkolnej. Weekendy wychowankowie spędzają w domach rodzinnych lub innych placówkach opiekuńczych.

Zapewniamy zdrowe i smaczne posiłki. Surowce  z których przygotowujemy posiłki pochodzą ze sprawdzonych miejscowych upraw. Woda w Lipkach Wielkich ma doskonałe parametry użytkowe. Gwarantujemy dużo ruchu na świeżym powietrzu, którego jakość zapewniają pobliskie, duże obszary leśne. Zapewniamy wychowankom aktywne spędzanie wolnego czasu.

Wychowankowie korzystają z dobrze wyposażonej pracowni kucharskiej, która umożliwia im samodzielne przygotowanie ulubionych potraw.

Dbamy o higieniczne i bezpieczne warunki dla naszych podopiecznych. Posiadamy ładne łazienki, po 2 na piętrze z natryskami.

 Staramy się, aby internat był dla nich “drugim domem”. Internat ma szeroki wachlarz zajęć popołudniowych dostosowanych do potrzeb i zainteresowań wychowanków.

W 2018 roku zostały wyremontowane gruntownie 3 sypialnie i zostały one wyposażone w nowe meble. Otrzymały je dziewczęta, które wygrały konkurs czystości sypialń.

Do internatu   uczniowie przyjmowani są  na wniosek rodzica lub opiekuna prawnego.